Výlety do okolí

Rybník Velké Dářko (800 m) “Moře Vysočiny”

Navštivte největší rybník Českomoravské vrchoviny Velké Dářko, které se nachází uprostřed lesnaté krajiny CHKO Žďárských vrchů, s rozlohou 206 ha. Je významným centrem cestovního ruchu a turistiky. Jeho rozlehlá vodní hladina je rájem pro příznivce koupání, windsurfingu, yachtingu. Okolní lesy lákají k turistice, cykloturistice a houbaření.

Pohled našeho hosta na Velké Dářko.


Škrdlovice


Obří sochy

Na Žďársku se nachází více než 20 obřích soch umělce Michala Olšiaka, který má plastiky v Česku, Německu a Itálii. Tyto sochy ve volné přírodě jsou atraktivním turistickým cílem. Náměty a vzhled vychází často z místních tradic a názvů.


Cykloturistika

Příznivcům cykloturistiky na Vysočině připravila Správa CHKO Žďarské vrchy 3 okruhy s celkem 22 zastávkami v místech s přírodními a kulturními zajímavostmi nazvanou  „Žďárskými vrchy křížem krážem“.
Mimo tyto okruhy je blízké okolí Studia Glass protkáno značenými i neznačenými asfaltovými cestami, které jsou výborné jak pro pěší výlety, tak pro cykloturistiku.

7 nádherných cyklotras s mapou a převýšením.


Zelená Hora (8 km)

Poutní Kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře ve Žďáru nad Sázavou je národní kulturní památka zapsaná na Seznamu světového dědictví UNESCO. Byl postaven na začátku 20. let 18. století a patří mezi nejvýznamnější stavby barokního stavitele Jana Blažeje Santiniho-Aichela.

Pohled našeho hosta na Zelenou horu.


Veselý Kopec (20 km)

Osada Veselý Kopec je souborem lidových staveb, které tvoří téměř třicet objektů. Expozice vypovídá o práci a životě drobných rolníků od první poloviny 19. století do poloviny 20. století.

Pohled našeho hosta na Veselý Kopec.


Naučná stezka Žákova hora -Tisůvka

Okružní trasa Tisůvka – Žákova hora prochází centrálním hřebenem Žďárských vrchů. Délka trasy je přibližně 10 km a na cestě je 12 označených zastavení např. Tisůvka – Čertův kámen,  Prales Žákova hora atd.


Doubravské údolí (18 km)

Malebné a krásné údolí Doubravy je přírodní rezervace, která leží v CHKO Železné hory, nedaleko obce Bílek. Řeka zde vytvořila kamenné řečiště, plné skalních věží a obřích hrnců, s vodopádem a kamenným mořem. Nad údolím se nachází vyhlídka Sokolohrady, poblíž najdeme zbytky původního hradu Sokolov ze 13. století. Na protějším svahu přes řeku skalní věž „Čertův stolek“ s vyhlídkou.


Rybník Řeka u kempu Moře

Cyklistický výlet lze zakončit v nedalekém kempu Moře u rybníku Řeka. Zde se lze osvěžit koupelí a také něčím dobrým v restauraci.

A mnoho dalších, které pro Vás máme připraveny i s popisky jednotlivých tras.


Hodnocení a mapu najdete ZDE.
Akce konané u nás a v okolí naleznete na Facebook.